Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu

Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu

Dla młodzieży

Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Zwiadowcy
Liczba stron: 289
Rozmiar 3,4 MB
Data premiery: 2012-09-26
Tytuł: Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu
Seria: Zwiadowcy
Autor: Flanagan John
Tłumacz: Kroszczyński Stanisław
Wydawnictwo: Jaguar
Język wydania: polski
Liczba stron: 289
Data premiery: 2012-09-26
Rok wydania: 2009
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11946045

Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu Pdf. Syn chciałby kontynuować tradycję. Zgryźliwy, humorzasty i wymagający, da chłopakowi popalić, ale… wszystko jest lepsze od wiejskiego mozołu?„ruiny gorlanu” to fantasy, w której nie uświadczysz czarodziejów w spiczastych kapeluszach, tajemniczych mikstur i wróżek. Świat willa jest twardy, do bólu realistyczny i nikt z jego mieszkańców nie liczy na cuda – ważne są inteligencja, spryt i wytrwałość. Może niekoniecznie dać się zabić, ale zostać rycerzem… honor! chwała! odwaga!problem w tym, że do szkoły wojowników nie przyjmują mikrego wzrostu chucherek, które regularnie zbierają cięgi od rówieśników. Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu Ebook. trzecie miejsce na liście bestsellerów new york timesa za „zmierzchem” stephenie meyer i „eragonem” christophera paoliniego! ponad milion sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na dwadzieścia języków.seria ranger’s apprentice australijskiego pisarza, johna flanagana, nareszcie w polsce! premiera pierwszego tomu pod roboczym tytułem „ruiny gorlanu” już w marcu 2009 roku.bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, will, wychowanek sierocińca. Seria flanagana pełna jest ironicznego poczucia humoru, trafnych obserwacji i komentarzy, a opisywani przez autora bohaterowie są pełni życia – daleko im do pozbawionych wszelkich wad herosów. . Za to szybko ucieka.już wydaje się, że młodzieńcowi przypadnie mało atrakcyjna rola pańszczyźnianego chłopa, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy halt – zwiadowca. A will, cóż, nie dość, że niski, jest na dodatek chudy. Jego ojciec poniósł bohaterską śmierć w trakcie ostatniego starcia ze złym baronem morgarathem. I on jeden spośród wszystkich mistrzów różnych szkół przyjmie willa na ucznia.

Komentarze

Marta

Marta

Opowieść przygodowa o losach przyjaciół, którzy na stronach kilkunastu tomów dorastają, przeobrażają się z młokosów w dojrzałych ludzi z poczuciem misji, walczących o sprawiedliwość i idee, w które wierzą. Cykl rozpoczynają "Ruiny Gorlanu", które są dobrym wstępem dla kolejnych części historii, choć przyznać trzeba, że nie wszystkie części są tak ciekawe. To fajna lektura i pomysł na prezent przede wszystkim dla młodzieży. Myślę jednak, że amatorzy tego rodzaju literatury także w starszym wieku, z przyjemnością ją przeczytają:)

Roman Borowicz

Roman Borowicz

Bardzo przyjemna lektura. Miły wypełniacz czasu

Aneta Szczygielska

Aneta Szczygielska

To jedna z najlepszych książek jakie czytałam.Przygody Halta,Willa i Horace'a zarówno bawią, jak i pokazują prawdziwą naturę życia. Gorąco polecam!

Katarzyna Dudek

Katarzyna Dudek

Piętnastoletni Will mieszka w sierocińcu, nigdy nie poznał swoich rodziców, ale o ojcu wie jedno- był zasłużonym wojownikiem. Chłopak pragnie zostać rycerzem tak jak jego ojciec, ale przyszłość Willa zależy od decyzji barona i Mistrza Sztuk Walki. Jednak chłopak nie odznacza się wzrostem i tężyzną jest za to drobny i zwinny. Tajemniczy Halt proponuje mu, aby przyłączył się do zwiadowców, czyli ludzi owianych legendą... Will przystępuje do zwiadowców i od tej chwili jego życie kompletnie się zmienia. Jest to początek przygody i prawdziwej męskiej przyjaźni, przez którą nawet największe marzenia mogą się zmienić.Rewelacja! Niczym "Władca Pierścienia". Genialna fabuła i rozbudowana akcja, zabawne dialogi i żarty, a przy tym wszystkim barwni bohaterowie. Przygoda, którą przeżywają bohaterowie jest znakomita. W książce przyjaźń między Haltem a Willem jest pięknie opisana. Jest to obraz prawdziwej, męskiej przyjaźni, której można tylko pozazdrościć. Książka pokazuje jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego człowieka i spełnianie swoich marzeń. Oczywiście fabuła jest również genialna, ale przyjaźń między dwoma głównymi bohaterami jest po prostu niesamowita i nieziemska. Moim zdaniem książka warta przeczytania (i to bardzo!).

Zostaw komentarz