Piąty świadek

Piąty świadek

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 444
Rozmiar 2,3 MB
Data premiery: 2014-08-28
Tytuł: Piąty świadek
Tytuł oryginalny: The Fifth Witness
Autor: Connelly Michael
Tłumacz: Praski Łukasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 444
Data premiery: 2014-08-28
Rok wydania: 2014
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 15580245

Z powodu recesji liczba wypłacalnych klientów – głównie dilerów narkotykowych i recydywistów – maleje niemal do zera. Piąty świadek Pdf. Adwokat, dla którego kwestie winy i niewinności nie mają żadnego znaczenia, postanawia zbudować linię obrony, wskazując ławie przysięgłych „figuranta”, czyli innego potencjalnego podejrzanego. Gdy w trakcie prowadzonego dochodzenia odkrywa niejasne interesy prowadzone przez zamordowanego bankowca oraz sam pada ofiarą napaści ze strony dwóch bandziorów, dochodzi do wniosku, że jest na właściwym tropie – za zabójstwem kryją się porachunki w świecie wielkiej finansjery. Mickey haller, obrońca w sprawach karnych, którego biuro mieści się na tylnym siedzeniu kuloodpornego lincolna, musi zmienić specjalizację. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, rozgrywa najlepszą partię obrończą w swojej karierze... . Chcąc nie chcąc mickey zaczyna zajmować się sprawami cywilnymi, reprezentując osoby, które nie są w stanie spłacać wysokich kredytów hipotecznych i grozi im utrata nieruchomości. Jedna z jego klientek, nauczycielka lisa trammel – samozwańcza orędowniczka praw ludzi broniących domów przed odebraniem ich przez banki, często uciekające się do nieuczciwych praktyk – zostaje oskarżona o zabójstwo szefa działu kredytów hipotecznych westland national, mitchella bonduranta. kryzysy gospodarcze nie omijają nikogo, nawet prawników. Piąty świadek Ebook. Haller podejmuje się jej obrony.

Komentarze

Małgorzata F.

Małgorzata F.

Mickey reprezentuje osoby, które nie są w stanie spłacać wysokich kredytów hipotecznych i grozi im utrata nieruchomości. Jedna z jego klientek zostaje oskarżona o zabójstwo szefa działu kredytów. Adwokat podejmuje się jej obrony. Postanawia zbudować linię obrony wskazując ławie przysięgłych innego potencjalnego podejrzanego. W trakcie dochodzenia odkrywa niejasne interesy prowadzone przez zamordowanego bankowca... Trzyma w napięciu :)

Szymon Polak

Szymon Polak

Doskonały thriller prawniczy z dużą porcją napięcia i płynną akcją. Zaletą Piątego świadka tak jak i pozostałych części cyklu jest barwna postać Mickeya Hallera, co decyduje o tym że przeczytanie tej powieści było dużą przyjemnością a zarazem pełną emocji przygodą. Tak powinno się pisać thrillery prawnicze.

Zostaw komentarz