Wszystko zależy od przyimka

Wszystko zależy od przyimka

Język i nauka języków obcych

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 249
Rozmiar 1,8 MB
Data premiery: 2014-10-01
Tytuł: Wszystko zależy od przyimka
Autor: Miodek Jan , Bralczyk Jerzy , Markowski Andrzej , Sosnowski Jerzy
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 249
Data premiery: 2014-10-01
Rok wydania: 2014
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 15789112

Wszystko zależy od przyimka Ebook. Nie możemy się czymś niepokoić, tylko od razu nas to bulwersuje” – andrzej markowski . czy muzycy z the beatles to bitelsi, czy bitlesi? dlaczego „wykonuję”, a nie „wykonywuję”? do czego zobowiązuje nas etykieta, a do czego netykieta? dlaczego my, polacy, „imprezujemy”, ale nie „sportujemy” czy polski przetrwa angielską inwazję? jak mówić po ludzku i po polsku w epoce internetu, sms-ów, głupich reklam i bełkotliwych mediów, opowiada profesorskie trio bralczyk, markowski i miodek w rozmowie z jerzym sosnowskim. Wulgaryzmy to błędy kulturowe” – jerzy bralczyk „język ma gorączkę. Wszystko zależy od przyimka Pdf. Wówczas jest to błąd ortograficzny. Ze wszystkim przesadzamy. „psychologicznie byłoby to nie do zniesienia, gdybyśmy nie mogli czasem powiedzieć: «weź se to i daj mi spokój!»” – jan miodek „czy wulgaryzmy to błędy językowe? nie, chyba że ktoś wyraz na "ka" napisze przez o z kreską. Nie można już się czymś interesować, nie można mieć zainteresowań, tylko pasję trzeba mieć.

Komentarze

Anonim

Anonim

Nie można powiedzieć, że jest to świetnie napisana książka gdyż w znakomitej części jest to utrwalony wywiad, niemniej jednak niesłychanie przyjemnie się czyta rozmowy tego gremium.

Andrzej Kraszewski

Andrzej Kraszewski

Jak mówić poprawnie, jakich błędów trzeba unikać - w formie luźnej, okraszonej humorem rozmowy dowiadujemy się co na ten temat myślą znani eksperci. Spierają się, przekomarzają i komentują. Znakomita lektura, polecam.

Zostaw komentarz