Miecz króla Szkocji. Agata na tropie. Tom 3

Miecz króla Szkocji. Agata na tropie. Tom 3

Dla dzieci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Seria: Agata na tropie
Liczba stron: 67
Rozmiar 5,9 MB
Data premiery: 2015-02-18
Tytuł: Miecz króla Szkocji. Agata na tropie. Tom 3
Seria: Agata na tropie
Autor: Stevenson Steve
Tłumacz: Grabowska Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 67
Data premiery: 2015-02-18
Rok wydania: 2015
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16767294

Towarzyszą jej zwariowany kuzyn larry, wierny kamerdyner oraz kot watson. w zamku dunnottar znajduje się pilnie strzeżony miecz legendarnego króla szkocji, roberta bruce’a, drogocenna pamiątka, która dziś po raz pierwszy ma zostać pokazana szerokiej publiczności. Miecz króla Szkocji. Agata na tropie. Tom 3 Ebook. Podróżuje po świecie, aby rozwiązywać najbardziej zawikłane zagadki. Miecz króla Szkocji. Agata na tropie. Tom 3 Pdf. Podczas uroczystości zebranych gości ogarnia tajemnicza senność. po przebudzeniu zauważają, że miecz zniknął! w atmosferze grozy dawnych legend pełnych złośliwych upiorów, agata dąży do odkrycia prawdy... . agata to dziewczynka obdarzona niezwykłą pamięcią i intuicją, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych.

Komentarze

ejotek

ejotek

Agata jest dwunastolatką, która wraz z kamerdynerem Kentem oraz kotem Watsonem mieszka w Finder House w Londynie. Marzy o pisaniu kryminałów. Jej rodzice bywają w domu rzadko, gdyż ciągle podróżują. Dlatego bystra i inteligentna dziewczynka znajduje sobie ciekawe zajęcia: katalogowanie książek, sprzątanie pomieszczeń lub rozwiązywanie zagadek z kuzynem Larrym - leniwym studentem prestiżowej szkoły dla detektywów Eye. Agata, Larry, kamerdyner Kent oraz kot Watson przebywają w wiejskim domu dziadka Godfrey'a na peryferiach Edynburga. Planowany lot balonem przerywa wiadomość - nowa misja czeka w Aberdeen, gdzie w Zamku Dunnottar doszło o poranku do kradzieży. Podczas otwarcia wystawy zaginęła cenna historyczna pamiątka - miecz króla Szkocji. Nieoczekiwanie ludzie zgromadzeni w jednym z pomieszczeń zapadli w sen a kiedy się obudzili, miecza już nie było... Tylko jedna osoba znajdowała się wtedy na zewnątrz - czy to ona jest winna? Co się tam wydarzyło? Zmieniono kurs lotu balonem - do grupy detektywów dołączył dziadek i teraz cały zespół poszukuje śladów, przesłuchuje świadków i próbuje odkryć kto kłamie. Bo przecież ktoś jest winny. Kto i w jaki sposób odgadnie prawdę? Na ile mroczne tajemnice zamku pozwolą się odkryć? Kto będzie sprytniejszy? Bardzo przemyślana intryga, która spodoba się nie tylko małemu czytelnikowi, gdyż ślady zostały podrzucone dla zmyłki, winny sprytnie się 'ukrył' i nie wszystko jest takie, jak na pierwszy rzut oka. podsumowanie znajdziecie na moim blogu: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2018/08/zabawy-w-detektywa-ciag-dalszy-czyli.html

Zbyszek Szymocha

Zbyszek Szymocha

Tak jak dwa pierwsze tomy, bardzo udana część. Po raz kolejny autor swoim stylem opowiadania wciąga nas w niesamowitą historię. Polecam.

Zostaw komentarz