Gorzka pomarańcza

Gorzka pomarańcza

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Liczba stron: 114
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2016-09-28
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Autor: Hamid Nadia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Rok wydania: 2016
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20305543

Zdecydowany bunt nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu uczestniczącego. nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Oprócz wątków niemal kryminalnych „gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. autorka książki jest polką z pomorza, która w latach 80. Gorzka pomarańcza Ebook. Gorzka pomarańcza Pdf. Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z afryki. . Plan ucieczki z „islamskiego raju”. dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Muchtar okazał się kameleonem – w polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. Ubiegłego wieku wyszła za libijczyka studiującego w polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju.

Komentarze

Dorota Wyszynska

Dorota Wyszynska

Przewidywalna i bardzo krótka. W sam raz na jeden wieczór.

Marta

Marta

Bardzo podobała mi się ta książka. Przeczytałam ją jednym tchem

Anonim

Anonim

Fenomenalna historia, których wiele, ale jednak ujmująca w swojej prostocie no i oparta na faktach. Niestety kiepsko napisana. Sporo błędów, które mocno obniżyły czytelnicze doznania.

swarycz

swarycz

Bardzo dobra książka. Gorąco polecam. Łatwo i przyjemnie się czyta,.

Agnieszka Malanowska

Agnieszka Malanowska

Można przeczytać ku przestrodze.

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze...

Monika Gorząch

Monika Gorząch

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.

Anonim

Anonim

Historia jak wiele podobnych, o ktorych slychac w radio czy telewizji. Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy zwiazki Polek z Arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne. Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.

Ilona Lukowska

Ilona Lukowska

Super się czyta. Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.

Marzena Kuchta

Marzena Kuchta

Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Bardzo interesująca. Polecam

Anonim

Anonim

Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... polecam

Anonim

Anonim

Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala ...

Anonim

Anonim

Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta

Mariola Legieć

Mariola Legieć

Pięknie napisana wzruszająca historia. Książka naprawdę wciąga. Polecam !

Anonim

Anonim

Wzruszająca i pięknie napisana historia. Polecam !

Agnieszka Lizonczyk

Agnieszka Lizonczyk

Naprawdę wciągająca historia. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Zostaw komentarz