Opowieść podręcznej

Opowieść podręcznej

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wielka Litera
Liczba stron: 368
Rozmiar 2,9 MB
Data premiery: 2017-05-04
Tytuł: Opowieść podręcznej
Tytuł oryginalny: THE HANDMAID’S TALE
Autor: Atwood Margaret
Tłumacz: Uhrynowska Hanasz Zofia
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 368
Data premiery: 2017-05-04
Rok wydania: 2017
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21418051

Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne podręczne mają jakąś wartość. ale freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Opowieść podręcznej Pdf. Ale tego świata już nie ma… . wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest podręczną w republice gilead. Może opuszczać dom swojego komendanta i jego żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo podręcznym już nie wolno czytać. Opowieść podręcznej Ebook.

Komentarze

Monika

Monika

Absorbująca, pochłonęłam na raz !

Marta Adamczyk

Marta Adamczyk

Świetna książka, niesamowicie wciągająca opowieść, jako EBook również.

sawa47

sawa47

Przeczytałam książkę, obejrzałam serial - świetne chociaż przerażające. Tak kiedyś czytałam Orwella z niedowierzeniem, że może okazać się prawdą. A jednak....... przecież jesteśmy stale inwigilowani - podsłuch jest na porządku dziennym, cokolwiek chcemy kupić i szukamy w internecie - jesteśmy zalewani reklamami, każdego z nas można wyśledzić. czyżby przyszłość miała się okazać taka jak w tej książce? Kobiety tylko do reprodukcji? !?!

Elisiv

Elisiv

Skuszona wieloma reklamami sięgnęłam po Opowieść podręcznej. Niestety zawiodłam się. Historia generalnie nie trzyma się kupy, ale najsłabsza w tym jest główna bohaterka. jej wynurzenia przez większą część historii są nie do strawienia. Jest tak tak niemożebnie nudna, że przeszło to moją wytrzymałość. Jej głównym zajęciem jest gapienie się w sufit, w okno, wymyślanie mądralińskich komentarzy o otaczającej ją rzeczywistości i comiesięczna jednorazowa kopulacja z właścicielem w celu zajścia w ciążę (notabene cóż za geniusz wymyślił ten niezwykle wydajny system kontroli rozrodczej? - zapewne autorka:P). Mam wrażenie, że autorce bardzo zależało na stworzeniu wspaniałego sztandaru wojującego feminizmu, oczywiście przez ukazanie, jacy mężczyźni są straszni i jaki zgotowaliby piekło na ziemi kobietom, gdybyśmy tylko dały im ku temu sposobność. W efekcie jednak historia moim zdanie ośmiesza kobiety, zwłaszcza poprzez główną bohaterkę. Tak bezosobowej, bezpłciowej i kompletnie niepotrzebnej postaci w historii dawno nie spotkałam. Zawiodłam się. Dużo krzyku wokół książki, ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Niestety:(

AsiaZ

AsiaZ

Ciekawa i wciągającą historia..gorąco polecam każdemu

Anna K.

Anna K.

Książka jest napisana przystępnym językiem. Polecam.

Marzena Bilewska

Marzena Bilewska

Jestem rozczarowana. Nie oglądałam jeszcze serialu myśląc że książka zawsze lepsza ale chyba jest na odwrót. Powieść jest denerwująca, nie wciąga. Doczytałam do końca mimo wszystko. Czytałam recenzję, że może sytuacja kobiet kiedyś pójdzie w tym kierunku ale to chyba pisała nawiedzona feministka. Ciężkie to i duszne.

Zostaw komentarz