Niebieski autobus 
(audiobook mp3)

Niebieski autobus (audiobook mp3)

Dla młodzieży

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Czas trwania: 8 godz. 52 min.
Rozmiar 245,2 MB
Data premiery: 2019-03-20
Tytuł: Niebieski autobus
Autor: Kosmowska Barbara
Lektor: Chacińska-Kabaj Joanna
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2019-03-20
Rok wydania: 2019
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 32940831

Niebieski autobus (audiobook mp3) Pdf. Niebieski autobus (audiobook mp3) Ebook. Jej rodzinę trudno określić mianem pospolitej. Tylko czy dojedzie tam, gdzie chce dotrzeć - do domu? . Mama beznadziejnie marzy o prawdziwym segmencie pokojowym i prowadzeniu kiosku z gazetami. miśka pietkiewicz dorasta w epoce kanek na mleko i chronicznych braków w zaopatrzeniu. Babka bronia z rozrzewnieniem wspomina swoją karierę suflerki w prawdziwym teatrze i budzi powszechny szacunek w dni wypłaty renty, a wujek roman do perfekcji opanował sztukę uwodzenia i tylko temida nie chce się poddać jego czarowi. dzieciństwo miśki rozświetlone blaskiem kineskopu telewizora, zdobytego przez wuja w niejasnych okolicznościach; dojrzewaniu zaś towarzyszy ogród pana sybiduszki, miejscowego strażaka. pewnego dnia miśka wsiada w niebieski autobus i wyposażana w obrazek najświętszej panienki, butelkę bimbru i słoik smalcu, wyrusza na podbój wielkiego świata. Największą dumą taty jest mocna głowa i wysoka jakość produkowanego przezeń bimbru.

Komentarze

Grazyna Greene

Grazyna Greene

Jakie by nie były jak ważne są więzi rodzinne ... historia dziewczyny z prowincji opisana bardzo dowcipnie :)) czyta się ... Ups!!! Słucha się - jednym tchem :))

Sysia

Sysia

Ktoś tu pięknie skomentował - książka niby o zwykłym życiu ale klimat... - TO JEST TO! Warto 🙂

klawiatura

klawiatura

Z tą książką jest tak, jak z niektórymi filmami. Są niby nudne, niby o niczym, a w efekcie przez długi czas "trwa trwanie" w ich nastroju. I o to chyba chodzi. Zdecydowanie polecam.

Agnik

Agnik

Zaskakująco dobra. Dzieciństwo w PRLu nie takie bardzo różowe, pokazane z perspektywy dziewczynki z niestandardowej rodziny. Pod koniec trochę nudnawa, ale w sumie jest lepiej niż oczekiwałam.

Zostaw komentarz