Kult

Kult

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 480
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2019-05-15
Tytuł: Kult
Autor: Orbitowski Łukasz
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 480
Data premiery: 2019-05-15
Rok wydania: 2019
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32835748

O cudach i ich tajemnicy. . Kult Pdf. Jego brat zbyszek uporczywie lawiruje między poczuciem rodzinnej lojalności a oczekiwaniami przyjaciół, tworzących lokalną partyjno-kościelną elitę. mistrzowska opowieść o nas samych. 1983, okres największej beznadziei polski ludowej. Po prowincjonalnych parafiach rozchodzi się wieść o maryi ukazującej się na działkach w podwrocławskiej oławie. Mimo milicyjnych szykan dziesiątki tysięcy pątników nadciągają do małego miasteczka. prostoduszny rencista heniek z nadludzką konsekwencją dąży do wybudowania wielkiego sanktuarium, które ma konsekrować papież polak. Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień jest tylko pretekstem do fascynującej opowieści o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. Kościół odcina się od objawień, a generał jaruzelski grzmi o religijnej ciemnocie. Jego słabość do kobiet, równie silna jak miłość do żony i dzieci, to wymarzony materiał na esbecki szantaż. kult to najdojrzalsza powieść łukasza orbitowskiego, snuta z humorem i czułością. Kult Ebook. O potrzebie odkupienia win.

Komentarze

RysioKowal

RysioKowal

Orbitowski ponownie mnie zaskoczył. Po "Innej duszy" nie spodziewałem się, że może napisać lepszą, pełniejszą książkę. Ale napisał "Kult" i ponownie jestem wniebowzięty. Styl tego autora, niepowtarzalny klimat jaki potrafi stworzyć, szczegóły i wątki jakie porusza. Jak oddaje ducha opisywanych czasów i ludzi wtedy żyjących - ich emocje. Coś niepowtarzalnego! Naprawdę nie ma do czego się przyczepić!

lipaeug

lipaeug

Po "Innej duszy" Łukasza Orbitowskiego nie spodziewałem się, że jeszcze jakaś jego książka będzie równie dobra bądź lepsza. "Kultowi" się to udało. Autor podobnie jak w "Innej duszy" napisał powieść na podstawie prawdziwej historii lekko ją zmieniając aby pasowała do fabularyzowanej wersji. Oczywiście autor spędził kupę czasu na reaserchu, sprawdzaniu i słuchaniu mieszkańców Oławy na temat maryjnych objawień, które się tam wydarzyły i jak wpłynęły na Kościół i ludzi tam mieszkających. To wspaniała opowieść o człowieku, krytyka roli Kościoła we współczesnym świecie, przy uświęceniu i opisaniu ciężkiej pracy zwykłego, wierzącego osobnika. Wspaniała książka, którą każdy powinien przeczytać!

cytryna

cytryna

"Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego sprawiła, że zaczęłam uważniej przyglądać się twórczości tego autora. Po przeczytaniu opisu „Kultu” wiedziałam, że prędzej czy później wpadnie on w moje ręce i że trafi w mój gust. Tak też się stało - „Kult” jest jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą!) książką Orbitowskiego. Swoboda i lekkość, z jaką autor opowiada o niezwykłych historiach zwykłych ludzi zachwycała mnie na każdej stronie. Widać, że po „Innej duszy” Orbitowski polubił się z historiami opartymi na faktach – dobrze dla niego jako autora i dobrze dla gatunku.

Maria

Maria

Do Orbitowskiego mam ogromny sentyment jeszcze z czasów, gdy pisał głównie horrory. Cieszy mnie zarówno fakt, że zyskał popularność wśród szerszej publiczności, jak i jego ewolucja jako autora. "Kult" jest ukoronowaniem jego dotychczasowej twórczości – świetny zarówno pod względem przeprowadzonego researchu, języka, stylu, jak i charakterystycznego poczucia humoru sprawiającego, że czytanie Łukasza Orbitowskiego to czysta przyjemność. Zdecydowanie polecam.

Zostaw komentarz