Teoria opanowywania trwogi

Teoria opanowywania trwogi

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 209
Rozmiar 5,3 MB
Data premiery: 2019-05-21
Tytuł: Teoria opanowywania trwogi
Autor: Organek Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 209
Data premiery: 2019-05-21
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32885484

Teoria opanowywania trwogi Pdf. Zaskakująco wiarygodna powieść pokoleniowa o ludziach na skraju rozpaczy pisana z perspektywy człowieka, który osiągnął sukces. Spotkanie doprowadzi do wspólnej podróży – ta może okazać się ucieczką – od poczucia beznadziei, monotonii życia, od pracy, która ich nuży, nieudanych związków i, w końcu, od samotności. Jego bohaterowie żyją z dnia na dzień w poczuciu, że marnują swoje życie, nie mają pomysłu na to, co dalej ani motywacji by cokolwiek zmienić. „podróż przez listopadową polskę dwojga młodych ludzi – borysa, starającego się nie wchodzić życiu w drogę i jego byłej partnerki, stawiającej się życiu przy byle okazji – jest jak ze złego snu. debiut prozatorski jednego z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, dwukrotnego zdobywcy platynowej płyty, nazywanego „nadzieją polskiego rynku muzycznego” – tomasza organka. Błyskotliwa, cyniczna, ale niepozbawiona poczucia humoru. teoria opanowywania trwogi to istniejący w psychologii pogląd, że podstawowym źródłem ludzkiej motywacji jest doświadczenie lęku wynikającego ze świadomości własnej, nieuchronnej śmierci. borys ma 39 lat i od dawna tkwi w poczuciu bezsensu i stagnacji. Ale uroda skojarzeń, metafor, fraz tego znakomitego debiutu powoduje, że posępna materia tej historii ulega pięknu, które z nami pozostaje” eustachy rylski „na przykładzie pewnego pierdoły, który ze wzruszającą drobiazgowością rozpamiętuje swoje porażki, autor w zabawny i przystępny sposób udowadnia, że życie nie ma sensu. „teoria opanowywania trwogi” to przepełniona odwołaniami do literatury, filmu, muzyki i popkultury opowieść o rezygnacji, zagubieniu w kapitalistycznej rzeczywistości, rozpadzie więzów rodzinnych. Teoria opanowywania trwogi Ebook. Właśnie stracił pracę, na której nigdy mu nie zależało. Wyprawa niespodziewanie przeistacza się w kryminalną intrygę, rozgrywającą się gdzieś na peryferiach cywilizacji. „teoria opanowywania trwogi" tomasza organka to powieść pokoleniowa opisująca ważny etap przemiany duchowej dzisiejszych trzydziestokilku- i czterdziestolatków, którzy jako ostatni dojrzewali w dawnym ustroju, chodzili spotykać się przy trzepaku i pamiętają jeszcze dwa analogowe programy w telewizji. Teraz gwałtownie muszą poradzić sobie w epoce facebooka, instagrama i rozmów pod nosem nie wiadomo o czym. Zupełnie przypadkiem spotyka anetę – swoją największą, nigdy nie spełnioną miłość, którą nie bez powodu nazywał zawsze „nieta”. Ale ów monolog, pełen dziwacznych i błyskotliwych skojarzeń zmienia się w powieść drogi z elementami thrillera, od której nie mogłem się oderwać.” maciej sieńczyk .

Komentarze

Ilona Dedio

Ilona Dedio

Książka bez akcji. Autor cały czas o czymś pisze, ale raczej to nie ma wiele wspólnego z tym, co jest treścią książki. Logorrea, długie zdania i po przeczytaniu musisz wrócić na początek zdania, żeby próbować zrozumieć, co się za wszystkimi ozdobnikami kryje. Wielkie blablabla. Bardzo żałuję, że książkę kupiłam i poświęciłam mój czas na brnięcie dalej. Ale miała dobre recenzje, a oprócz tego myślałam- „to początek- potem się rozkręci”. Niestety się nie rozkręciło...

Paweł

Paweł

Koszmarny język, czyta się to jak bełkot pijaka, naprawdę jestem ogromnie rozczarowany, bo Organka jako muzykanta słucha się spoko, ale jako pisarz to jakaś porażka. Ten kto mu wmówił, że jest pisarzem zrobił mu ogromną krzywdę.

Zostaw komentarz