Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2

Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2

Dla dzieci

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Seria: Baśniobór
Liczba stron: 288
Rozmiar 1,2 MB
Data premiery: 2019-05-21
Tytuł: Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2
Seria: Baśniobór
Autor: Mull Brandon
Tłumacz: Lisowski Rafał
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Data premiery: 2019-05-21
Rok wydania: 2019
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32900026

"smocza straż" to ciąg dalszy "baśnioboru" – bestsellerowej serii brandona mulla. Pasjonująca przygoda pary nastolatków – kendry i setha trwa dalej. Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2 Pdf. Wadzą mu smocze azyle, które nie są już przez niego postrzegane jako bezpieczne przystanie, a jako ograniczające wolność więzienia. pora się wydostać i przejąć kontrolę nad światem! czy rodzeństwu sorensonów uda się stawić czoła nowemu niebezpieczeństwu? jakich mocy będą musieli użyć, jaką siłą się wykazać i z czyjej pomocy skorzystać, by przeciwstawić się złym siłom? jaką rolę w tej historii odegra czarkamień? . Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2 Ebook. Celebrant, król smoków, planuje odwet i zemstę. Siedem smoczych sanktuariów upada, czy wyrmroost będzie następne? kendra i seth sorensonowie nie mogą zaznać spokoju.

Komentarze

lipaeug

lipaeug

"Smocza straż" i "Gniew Króla Smoków" to wspaniały powrót do świata Baśnioboru! Mull dalej pokazuje, że potrafi pisać wciągające przygodowe fantasy z magicznymi światami, przepięknymi krainami i nadzwyczajnymi mieszkańcami! Chociaż w tej części jest trochę mrocznej niż w poprzednich to dalej lektura dla czytelników w każdym wieku! Polecam :)

Ha-nna

Ha-nna

Lekka, niezobowiązująca lektura na lato. Uwielbiam Brandona Mulla za tworzenie historii przyjemnych nawet dla wieloletnich fanów "poważniejszej" fantastyki i "Gniew Króla Smoków" nie odstaje od pozostałej twórczości tego autora. Warto dać autorowi szansę!

emka

emka

Znam wielu fanów fantastyki – zarówno tej bardziej poważnej, jak i trochę mniej – i chyba każdy z nich wypowiadał się pozytywnie o Brandonie Mullu. Na początku podchodziłam do zachwytów nad jego książkami z pewną rezerwą, ponieważ niejednokrotnie młodzieżowa fantastyka okazywała się nie spełniać moich oczekiwań. W końcu jednak pożyczyłam jeden tom „Pozaświatowców” od koleżanki... i tak trafiłam tutaj, pisząc recenzję najnowszej książki autora :) Wiele osób porównuje twórczość Brandona Mulla do książek Rowling, ale mi to porównanie nie do końca pasuje i widzę to jeszcze wyraźniej po przeczytaniu "Smoczej Straży" oraz "Gniewu Króla Smoków". Nie tylko warsztat literacki autora "Baśnioboru" jest nieporównywalnie lepszy, ale również konsekwencja w prowadzeniu fabuły przez wieeele tomów serii – nie napotykam "dziur" fabularnych i sprzeczności. A opowiedziane przez niego historie? Czysta poezja. "Gniew Króla Smoków" to jedna z najlepszych książek w całej serii "Baśniobór".

Anonim

Anonim

"Gniew Króla Smoków" to dotychczas chyba najlepsza część cyklu "Baśniobór" i kontynuacji "Smocza straż". Pełna przygód, wciągająca i trzymająca w napięciu fantasy - lekka ale nie głupia, od której po prostu trudno się oderwać! Brandon Mull przeszedł samego siebie! Już nie mogę doczekać się kolejnej części :)

Sandra

Sandra

Rzadko trafia się autor książek młodzieżowych, który odniesie zaskakujący sukces także wśród dorosłych czytelników. Brandon Mull jest jednym z tych wyjątków - jego historie łączy lekki język, nieposkromiona fantazja oraz niebanalna fabuła. Po "Baśniobór" sięgnęłam wiele lat temu, ale jest to jedna z niewielu serii, do których zdarza mi się wracać. Oczywistym było więc sięgnięcie po "Smoczą Straż" i "Gniew Króla Smoków". Obie książki trzymają doskonały poziom "Baśnioboru" - od przygód Sorensonów nie mogłam się oderwać. Ogromny plus - postać Celebranta, Króla Smoków, czyli jeden z najlepszych czarnych charakterów w młodzieżowych fantasy. Ale nie będę spojlerować :) Jeśli podobały Wam się inne książki Brandona Mulla, to koniecznie sięgnijcie po "Gniew Króla Smoków".

Olkas

Olkas

"Baśniobór" to seria, która rozpoczęła moją trwającą do dziś przygodę z fantastyką. I choć do dnia dzisiejszego przeczytałam wiele książek fantastycznych, także tych typowo dla dorosłego czytelnika, to kolejne powieści Mulla nadal sprawiają mi ogromną radość. Sentyment z dzieciństwa czy kunszt autora? Nie wiem, ale "Gniew Króla Smoków" zapewnił mi rozrywkę na najwyższym poziomie.

rubikon

rubikon

Jestem świeżo po lekturze "Smoczej straży" (po raz drugi, rzadko mi się zdarza sięgnąć po książkę więcej niż raz) i "Gniewu Króla Smoków". Obawiałam się „klątwy kontynuacji” i spadku poziomu, ale Brandon Mull mnie nie zawiódł. Drugi tom „Smoczej straży” jest równie dobry i, podobnie jak w przypadku całej serii „Baśniobór”, nadal zaskakuje mnie niebywała lekkość, z jaką przychodzi autorowi pisanie historii odpowiednich zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Krystyna

Krystyna

Serie Baśniobór znam od kilku lat. Będąc młodą kobietą zachwycałam się każdym tomem, a autora uważałam za najlepszego pisarza na świecie :) I co? Wracając do serii wraz ze "Smoczą strażą" i "Gniewem Króla Smoków" dalej jestem zachwycona! Nie spodziewałam się, że Mull dalej ma tyle pomysłów i tak bogatą wyobraźnie. Zdecydowanie nie jest to seria pisana na siłę, a wydaje mi się, że kontynuacja jest o wiele lepsza niż poprzednie części!

cytryna

cytryna

"Smocza straż" pozytywnie mnie zaskoczyła, ale "Gniew Króla Smoków" okazał się prawdziwym hitem - uważam, że to jedna z najlepszych książek ze świata Baśnioboru. Zachwyca mnie w Mullu zarówno jego fantazja, jak i lekkość, z jaką przelewa swoje pomysły na papier. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika fantasy, nie tylko tego najmłodszego.

Zostaw komentarz