Opiekunka

Opiekunka

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 357
Rozmiar 5,4 MB
Data premiery: 2019-06-03
Tytuł: Opiekunka
Autor: Browne Sheryl
Tłumacz: Żuławnik Jacek
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 357
Data premiery: 2019-06-03
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32978377

Ta opiekunka was przerazi! thriller od którego nie będziesz mógł się oderwać! melissa i mark cainowie są szczęśliwi, że znaleźli jade, opiekunkę, która ma doskonały kontakt z małymi dziećmi. Wkrótce mark zauważa zmianę atmosfery w domu. Kiedy melissa zaczyna popadać w depresję, jade przejmuje większość obowiązków. Jade ma za sobą dramatyczne przeżycia – widziała, jak jej dom spłonął. Przygarnięcie jej pod dach wydaje się w tej sytuacji znakomitym rozwiązaniem. Mark pracuje jako oficer policji i całymi dniami nie ma go w domu, a melissa zmaga się z prowadzeniem własnej firmy. Zaczyna przyglądać się bliżej idealnej z pozoru opiekunce i to, co odkrywa, wstrząsa nim do głębi. gdy zło zagości w waszym domu... Opiekunka Pdf. Dlatego tym bardziej potrzebuje wokół siebie kochającej rodziny. Opiekunka Ebook. Zaczyna się domyślać, o co może jej tak naprawdę chodzić… . Rodzina staje się coraz bardziej zależna od opiekunki, która z ochotą pomaga domownikom.

Komentarze

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

"Niekiedy rzeczywistość okazywała się dla niej równie nieuchwytna jak woda wsiąkająca w piasek na plaży." Niewątpliwym plusem książki jest płynna i wciągająca narracja, powodująca, że przybliżaną opowieść poznaje się z łatwością i przyjemnością. Sheryl Browne sukcesywnie podsuwa tropy psychiki zwichrowanej traumą przeszłości, choć w moim odczuciu za szybko odkrywa karty prawdy. Wolę, kiedy mam okazję dłużej bawić się w snucie przypuszczeń i interpretacji, kiedy nie wszystko jest od razu widoczne i zrozumiałe. W zasadzie od pierwszych rozdziałów intrygę wystawiono została na zbyt jasne światło jednoznacznych zamiarów i czynów, a to powoduje, że daje się we znaki deficyt niepewności i napięcia. Przeszkadzała mi przewidywalność nie tylko incydentów, zwrotów akcji, ale również zachowań bohaterów i wypowiadanych przez nich słów. Pomysł na fabułę nie należy do odkrywczych i oryginalnych, lecz nosi potencjał angażowania. Zabrakło jednak intensywnego oddziaływania na wyobraźnię, autorka skoncentrowała się na wywoływaniu silnych emocji bez ich stopniowalności, od razu sięgała po najwyższe tony sekretów i manipulacji. Brak głębi w warstwie psychologicznej, po zachowaniach postaci trudno uwierzyć, że to dorosłe osoby, brak wzajemnego zaufania, nieumiejętne prowadzanie konstruktywnych rozmów, powodują, że znacznie wybiegamy poza realizm codzienności. Tak się zastanawiam, a może to celowy efekt, wskazujący na obecne wzorce małżeństw, tego, że jeden większy cierń wbity w związek potrafi wykazać jego mankamenty i chwiejne postawy. Współczesny pospiech i powierzchowność nie sprzyjają miłości, oddaniu, zrozumieniu i przyjaźni. Gdyby pod tym kątem rozpatrywać fabułę, powieść niosłaby warte uwagi ostrzeżenie i ciekawe przesłanie. Wytrawny miłośnik thrillerów poczuje się nieusatysfakcjonowany, ale osoby sporadycznie chwytające za gatunek mogą zaliczyć przygodę do nie najgorszych, a nawet zajmujących. Mark i Melissa, małżeństwo z dwójką pociech, szczęśliwie układające życie, proponuje dach nad głową młodej sąsiadce, której dom właśnie spłonął. Jade okazuje się dobrą duszą towarzystwa i doskonałą opiekunką dla dzieci. Z dnia na dzień staje się niezastąpiona, a rodzina dziwi się, jak do tej pory mogła sobie radzić bez jej pomocy. Mark jest policjantem zajętym rozwiązywaniem sprawy zaginięcia małej dziewczynki. Jak na detektywa, mężczyzna mało zgrabnie wyjaśniania zaczynające pojawiać się w jego rodzinie tajemnice i podejrzenia. Z kolei Melissa, utalentowana rzeźbiarka, prowadząca własną działalność biznesową, wydaje się wykazywać niskie poczucie własnej wartości. Jak po pojawieniu się Jade zmienia się kształt rodziny Cainów, dlaczego zaburzono równowagę, czym okupione zostanie odzyskanie poczucia bezpieczeństwa? bookendorfina.pl

Karolina Borys

Karolina Borys

Mellisa i Mark to z pozoru normalna, przecięta rodzina. Mają dwie córki i cieszą się swoim życiem. Gdy ich sąsiadka Jade traci dom w pożarze postanawiają jej pomóc. Przygarniają kobietę pod swój dach i otaczają ją zrozumieniem i miłością. Szybko okazuje się, że Jade ma świetny kontakt z dziećmi i ostatecznie zostaje nianią rodziny. Dla Mellisy i Marka to bardzo korzystne rozwiązanie – on pracuje jako oficer policji, a ona rozwija własną firmę. Dodatkowa pomoc przy dzieciach staje się dla nich zbawieniem. Nawet nie zauważają, jak coraz bardziej zaczynają się od niej uzależniać. Jednak co się stanie, gdy wpuszczasz zło do swojego domu? Czy perfekcyjne rzeczy nie są zbyt idealne? Opiekunka reklamowana jest jako ,,thriller, od którego nie będziesz mógł się oderwać:". Czy tak rzeczywiście jest? No już nie koniecznie. Szczerze mówiąc spodziewałam się dobrego thrilleru. Czegoś, co mnie poruszy i wprowadzi dreszczyk emocji, a dostałam kiepsko napisaną, przewidywalną i nijaką książkę. To jak cała historia się skończy wiedziałam już po 100 stronach. Plan czarnego charakteru był bardzo schematyczny, a momentami lekko naciągany. Bardzo mocno kojarzył mi się też z filmem ,,Musisz być mój", który swoją drogą polecam. Zachowania i motywacje zarówno Jade, jak i Mellisy sa momentami całkowicie irracjonalne. Ciężko zrozumieć o co im chodzi. Książka miała trzymać w napięciu, a jedyne co robi to wprawia w stan zażenowania. Miała mieć rozbudowaną akcję, a wlecze się jak żółow. Miała mieć super styl, a czyta się go dosyć topornie... Jeśli, na co dzień nie czytacie thrillerów to z pewnością książka Wam się spodoba, jednak jeśli czytujecie ich sporo albo macie zmysł detektywa, to raczej będziecie się przy niej nudzisz. Szkoda, bo miałam co do niej duże oczekiwania.

elkris

elkris

Jeśli ktoś szuka zaskoczenia. Jeśli lubisz nieprzewidywalne sytuację. Jeśli martwisz się o bohaterów odprowadzanych do granic obłędu. To jest książka dla Ciebie. Bardzo gorąco polecam.

Zostaw komentarz