Wkręceni

Wkręceni

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 358
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2019-08-14
Tytuł: Wkręceni
Autor: Cavanagh Steve
Tłumacz: Matuszewska Izabela
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 358
Data premiery: 2019-08-14
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 33490526

I daje mordercy olbrzymią przewagę. . zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy: po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo. po drugie, nikt nie wie, kim jestem. po trzecie, jeśli odkryjesz moją tożsamość, będziesz następną ofiarą. a kiedy przeczytasz tę książkę, zobaczysz, że prawda jest o wiele bardziej pokręcona... kim jest j.t. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana... Wkręceni Ebook. Genialnym twórcą fabuły, który zadba o to, żeby każdy bohater i czytelnik został koncertowo wkręcony. Pewna kobieta podejrzewa, że jest nim jej mąż, który ukrywa miliony na koncie, a w zamkniętej szufladzie trzyma dowody potwierdzające jego związek z tajemniczym pisarzem. Wkręceni Pdf. Lebeau? światowej sławy autorem bestsellerowych kryminałów.

Komentarze

Dominika Stryszowska

Dominika Stryszowska

Nie przeczytałam żadnej opinii czy recenzji tej powieści. Z premedytacją. I to mimo tego, że byłam bardzo ciekawa, kto zostanie wkręcony - my, czytelnicy czy bohaterzy. Chciałam żeby Steve Cavanagh mnie zaskoczył. I całkiem mu się to udało. Książka na pewno się wyróżnia, bo raczej nie często, o ile w ogóle, spotykamy kryminał o pisarzu kryminałów. W dodatku świetnie napisany. I który daje nam złudne poczucie rozwiązanej zagadki. Przynajmniej ja już w połowie myślałam, że wpadłam na trop. Ale to, co się potem wydarzyło można podsumować stwierdzeniem - wiem, że nic nie wiem. A zakończenie? Jeden moment. Jedno subtelne zdanie zmieniło, wywróciło, wykręciło wszystko. Chociaż oczywiście cała powieść to fikcja (chyba), autor pozostawia nas z jednym nurtującym pytaniem, skąd pisarze, autorzy poczytnych powieści opowiadających o wymyślnych morderstwach wiedzą o nich tak wiele? Z innych książek, publikacji czy badań? Pewnie tak, ale... Książka godna uwagi, wciągająca, z wyrazistymi bohaterami, trochę nawet wyłamująca się ze standardowych ram swojego gatunku. Ciekawy pomysł i w bardzo dobrym stylu. To jak - dasz się wkręcić?

Patrycja Kunicka

Patrycja Kunicka

"W każdym scenariuszu trzeba przewidzieć współczynnik ludzkiego błędu" Sięgając po książkę Steve'a Cavanagh zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie znałam autora, ale opis z okładki skutecznie mnie zachęcił do jej przeczytania. I powiem Wam, że to co zaserwował przeszło wszelkie moje oczekiwania! Przeczytałam ją w jeden wieczór, tak bardzo byłam ciekawa zakończenia. Maria Cooper przypadkowo odkrywa wyciąg z konta swojego męża Paula, na którym widnieje zawrotna kwota 20 milionów dolarów. Wraz z kochankiem, Darylem, próbują dowiedzieć się skąd mężczyzna ma tyle pieniędzy. Okazuje się, że może on być znanym pisarzem J.T. LeBeau. Pod tym pesudonimem od lat ukrywa się autor książek, który za wszelką cenę chroni swoją prywatność. Pisane przez niego powieści rozchodzą się w milionach egzemplarzy,a wokół jego tożsamości krążą legendy. Kobieta postanawia zemścić się na mężu. Szantażem chce zdobyć część pieniędzy, by zacząć nowe życie z kochankiem. Czy Paul naprawdę jest milionerem? "Wkręceni" to przewrotny thriller z oryginalnym pomysłem na fabułę. Przyznaję, że dałam się wkręcić i to nie jeden raz. Tutaj niczego nie można być pewnym. W tej książce nikt nie jest tym za kogo się podaje, nic nie jest tak oczywiste jak mogłyby się wydawać. W momencie gdy wydawało mi się, że znam zakończenie, autor udowadniał, że nic nie wiem. Momentami historia jest nieprawdopodobna, wręcz absurdalna. Jednak mam wrażenie, że o to właśnie chodziło autorowi. Odrobina dystansu i książkę czyta się świetnie. Zwroty akcji, intrygi i napięcie rosnące z każdą kolejną stroną - gwarantowane!

Joanna Markiewicz

Joanna Markiewicz

Bardzo to slabe bylo. Autor obiecuje zwroty akcji i suspens ale te zwroty akcji maja tyle sensu co jakbym ja tu teaz zaczela dalej pisac o moim lunchu

SzkolnyKlubRecenzent

SzkolnyKlubRecenzent

„Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy: Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo. Po drugie, nikt nie wie, kim jestem [...]” Steve Cavanagh, to prawnik i znakomity pisarz. Autor najlepszej powieści kryminalnej 2018 r. pt. „Kłamca”. Bez zwątpienia jego dzieła są przesiąknięte krwistymi morderstwami i sprawiają wrażenie bycia prawdziwymi. Autor w swoich książkach lubi wprowadzać tajemniczy nastrój, który zachęca do przeczytania kolejnych stron. Fabuła thrillera zaczyna się bardzo niewinnie, sprawia wrażenie kojącej i szumiącej w uszach wody, gdy nagle autor postanawia zaskoczyć czytelnika zwrotem akcji, gdzie wszystko staje się odmienne i jakby niezgodne z prawdą. Nie można dać się zwieść pozornym schematom ani uczuciu, że jesteśmy najlepszym detektywem na świecie i już znamy każdy krok głównego bohatera. Trudno jest opisywać tę książkę i nie zdradzić żadnego szczegółu, ponieważ najważniejszym problemem poruszanym w powieści jest prywatność pisarza, która nie może zostać ujawniona w żaden sposób, a jeśli komuś się to uda... zginie w tajemniczych okolicznościach. Bohaterka Maria znudzona życiem ze swoim partnerem poszukuję pocieszenia u innych mężczyzn. Przeglądając biurko swojego męża, znajduje papiery, z których wynika, że Paul dostaje regularnie przelewy od nieznanego faceta. Kobieta postanawia porozmawiać o tym ze swoim partnerem, a ten znika bez śladu. Czy jego nagła nieobecność wiąże się z nieznanym pisarzem J.T. LeBeau? Czy kobieta bez problemu odkryje całą prawdę? Tytuł „Wkręceni” niesie za sobą dosłowny przekaz. Kończąc czytanie tej książki, czułam się również wplątana w historię ukrytych morderstw, co jeszcze bardziej wpływało na moją psychikę i mentalność przez parę kolejnych dni. Autor postanowił zabrać czytelnika na wycieczkę do wesołego miasteczka, posadził na kolejce górskiej i niech się dzieje wola nieba... trzeba czytać do ostatniej strony jednym tchem. Dotychczas nie czułam się tak „oszukana” przez żadną książkę, także, jeśli lubicie żyć w przekonaniu, że życie to czysta prawda, zachęcam do lektury. Zuzia, lat 17 źródło: [email protected]

Marta Dobrzynska

Marta Dobrzynska

Cały świat zastanawia się kim jest sławny pisarz kryminałów J. T. LeBeau? Autor skrywa się przed ludzkim wzrokiem, a może widują go, nie wiedząc, że to on ukrywa się pod pseudonimem? Gdy prawda wychodzi na światło dzienne, wiele spraw nie tylko się komplikuje... zaczynają ginąć ludzie. * Nie byłam pewna, czego oczekiwać po tej książce. Dlatego usiadłam do niej, nie nastawiając się na nic. Ot tak, z czystym umysłem, otwartym na nową opowieść. I uwierzcie mi - dałam się wkręcić! I to niejednokrotnie. Takie pomieszanie z poplątaniem to rzadkość, a do tego żeby zrobić to w umiejętny sposób, by czytelnik szybko się połapał - trzeba ciekawych chwytów. Steve Cavanagh właśnie takie nam zaserwował. Rozwiązania na pozór proste, logiczne i oczywiste - rozwiewały się w pył a ja z niedowierzaniem czekałam na kolejne. Przyznaję, że początek był dziwny. Nie mogłam pojąć, w czym rzecz, ale to był zabieg zamierzony, wszystko miało się wyjaśnić właściwie na samym końcu. Dlatego chciałam jak najszybciej do niego dotrzeć! Muszę zaznaczyć, że to, co we Wkręconych powinno być straszne i odrażające - mnie bawiło. Nie wiem, czy to zasługa postaci, stylu pisania autora, czy tego, że zdarzenia są tak nierealne. Możliwe, że wszystkiego po trochę. Ale przypisuję to dla książki na plus, ponieważ nie odstępowało mnie wrażenie, że jest to skupisko wszystkich kryminalnych absurdów. Wkręceni są dziwni, są szaleni a cała gra toczy się o miliony. Podczas czytania były momenty, kiedy dopiero po chwili opadała mi szczęka, bo uświadomiłam sobie, że rzeczywiście, dowody prowadzące do tej czy innej osoby, wcale nie musiały nimi być. To tylko kolejny zakręt zdarzeń, na którym się nie utrzymałam a autor w ciekawy sposób zmienił mój tor myślenia. Jest to dobra książka, może nie z gatunku tych, bez których nie można się obejść, ale kiedy już wpadnie w ręce, nie trzeba się przed nią bronić! Lekki humor, ciekawa koncepcja, dość nietypowa - to powinno Was przekonać.

prosto_o_ksiazkach

prosto_o_ksiazkach

"Wkręceni" to książka, o której na pewno powiedzieć można, że wkręca - i to w dwóch znaczeniach tego słowa! Po pierwsze wciąga i intryguje - fabuła jest zaskakująca i dość pokrętna, a tempo i zwroty akcji sprawiają, że ciężko ją odłożyć. Po drugie trochę czytelnika zwodzi - podobnie jak zwodzeni są bohaterowie i policja i to jest bardzo duża zaleta tej powieści. I choć sama wolę książki, w których jest więcej refleksji i takie, które skupiają się na postaciach, raczej niż na wydarzeniach, jestem pewna, że fanom kryminałów, sensacji i thrillerów ta pozycja spodobać się może dużo bardziej, dlatego jeśli zastanawiacie się nad lekturą, to po prostu sięgnijcie po tę książkę i sprawdźcie, czy dacie się wkręcić ;)

Zostaw komentarz